»Pompejci so živeli veliko bližje svojim smetem, kot bi se nam danes še zdelo sprejemljivo. To ni bilo zato, ker ne bi imeli primerne infrastrukture ali ker se jim s tem ne bi ljubilo ukvarjati, ampak zato, ker so njihovi urbanistični principi stali na drugačnih temeljih.«
»Zahodne države se dobro počutijo, ker sklenejo pogodbo in menijo, da so bili njihovi odpadki reciklirani in da s tem spoštujejo okoljsko zakonodajo in postavljene cilje. A resničnost je drugačna – mnogo smeti konča v državah, ki ne vedo, kam z njimi in kako jih predelati.«
»Mislim, poglej najprej smeti v našem bloku, ti pa meni o zero wastu!«
»Vedno poudarjam, da gre tukaj za stvar kulture, torej na kakšen način so smeti prebrane.«
»Različno, od prometnih znakov, košev za smeti, koles – to je vsakoletna klasika, našli pa smo tudi celo vrečo registrskih tablic.«
»Odpadki prihajajo iz treh držav in te problematike ne moremo rešiti sami. V prihodnosti želimo odstraniti odpadke in smo že ustanovili posebno enoto, ki odstranjuje smeti, kar nam povzroča dodatne stroške. Pred desetimi leti smo nabavili večnamensko vozilo, ki vleče ven smeti.«
»Morajo priti po smeti, ker jih je preveč.«
»Zagotavljam vam, nismo smeti. Kako si drzne izreči kaj takega.«
»Vsako leto pridelamo okoli 300.000 ton smeti, ki so primerne za sežig. In vsako dodatno leto čakanja pomeni toliko več odpadkov.«
»Ni veliko robe, je bilo treba celo iskati smeti, včasih jih je bilo ogromno. Dejansko je zelo čista Ljubljanica, ljudje so ozaveščeni, ne mečejo več tako, kot so včasih.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju